Občanské sdružení dokořán Rumburk, Krásnolipská ul., Rumburk

Kdo jsme a co děláme?

evangelický kostel sv. Jana Nepomuckého

výstava v historickém přístavku kostela

Spolek dokořán Rumburk z.s. byl založen v roce 2005 s cílem oživit historický přístavek evangelického kostela po ničivém požáru a úspěšné rekonstrukci a otevřít ho pro veřejnost. Chtěli jsme zkrátka všechny dveře a vlastně i celý areál kostela otevřít dokořán pro lidi, kteří mají chuť se setkávat a aktivně se podílet na kulturním životě ve městě - proto název „dokořán Rumburk“.

Podařilo se nám to v červnu 2007, kdy jsme v tomto přístavku kostela - Domečku Na Kopečku, otevřeli čajovnu & kavárnu jako místo setkávání pro místní komunitu. Domeček zároveň slouží jako chráněné pracoviště - pracují zde lidé se zdravotním handicapem. Čajovna jim tak pomáhá při integraci do společnosti, k získávání dovedností, které jim zvýší naději na uplatnění se na trhu práce.

Abychom dali prostor „malé“ kultuře (regionální, amatérské a alternativní) tak Na Kopečku organizujeme čajové středy, které se konají každý týden. Jejich náplní jsou cestopisy, koncerty, divadelní představení, literárně-dramatické večery, přednášky a besedy...

V tomto duchu se v rámci otevření čajovny & kavárny v roce 2007 poprvé konal festiválek malého umění, který se od té doby opakuje každý rok.

Součástí Domečku je také „Galerie skoro nahoře“, kde se pravidelně konají výstavy fotografií, kreseb a obrazů od regionálních, méně či více známých umělců.

Ale tím vším to ještě nemá skončit. Rádi bychom např. zvelebili i areál kostela a Domečku. Projekt na realizaci „Bílé zahrady“ už je na světě.

Děkujeme všem kdo podporují Kopeček.Město Rumburk Schrödingerův institutčajovna Na Kopečku na FB
akce
otevírací doba

středa   16:00 - 22:00

čajové středy
Převánoční linoryt

14.12.2019 9:30-12:30

Přijďte si vyrobit pohlednici, přání, péefko či razítko na jmenovku nebo na balicí papír a naladit se na nejhezčí svátky roku. Přihlášky zasílejte do 10. 12. na email emekeart@centrum.cz. Počet míst omezen. Cena 400 Kč. (www.emekeart.com )

Advent na Kopečku

14.12.2019 14:00

Tradiční předvánoční akce pro celou rodinu, která vás zaručeně naladí na Vánoce. Vánoční minitrhy s místními výrobky jsou ideálním místem pro pořízení dárků. Letos se můžete těšit také na výstavu výtvarných prací žáků ZŠ Pastelka a na vystoupení dětského pěveckého sboru Pastelka pod vedením Veroniky Matysové.

Pepek a Námořník (koncert)

14.12.2019 19:00

Pepek a Námořník (koncert) Stálice na kopečkovské scéně. Originální indie – folk z Litoměřic. http://www.pepekanamornik.cz/


ostatní akce

Program není k dispozici.


výstavy

Program není k dispozici.


festiválek malého umění

Program není k dispozici.