Občanské sdružení dokořán Rumburk, Krásnolipská ul., Rumburk

Kdo jsme a co děláme?

evangelický kostel sv. Jana Nepomuckého

výstava v historickém přístavku kostela

Občanské sdružení dokořán Rumburk bylo založeno v roce 2005 s cílem oživit historický přístavek evangelického kostela po ničivém požáru a úspěšné rekonstrukci a otevřít ho pro veřejnost. Chtěli jsme zkrátka všechny dveře a vlastně i celý areál kostela otevřít dokořán pro lidi, kteří mají chuť se setkávat a aktivně se podílet na kulturním životě ve městě - proto název „dokořán Rumburk“.

Podařilo se nám to v červnu 2007, kdy jsme v tomto přístavku kostela - Domečku Na Kopečku, otevřeli čajovnu & kavárnu jako místo setkávání pro místní komunitu. Domeček zároveň slouží jako chráněné pracoviště - pracují zde lidé se zdravotním handicapem. Čajovna jim tak pomáhá při integraci do společnosti, k získávání dovedností, které jim zvýší naději na uplatnění se na trhu práce.

Abychom dali prostor „malé“ kultuře (regionální, amatérské a alternativní) tak Na Kopečku organizujeme čajové středy, které se konají každý týden. Jejich náplní jsou cestopisy, koncerty, divadelní představení, literárně-dramatické večery, přednášky a besedy...

V tomto duchu se v rámci otevření čajovny & kavárny v roce 2007 poprvé konal festiválek malého umění, který se od té doby opakuje každý rok.

Součástí Domečku je také „Galerie skoro nahoře“, kde se pravidelně konají výstavy fotografií, kreseb a obrazů od regionálních, méně či více známých umělců.

Ale tím vším to ještě nemá skončit. Rádi bychom např. zvelebili i areál kostela a Domečku. Projekt na realizaci „Bílé zahrady“ už je na světě.

Děkujeme všem kdo podporují Kopeček.Město Rumburk Schrödingerův institutčajovna Na Kopečku na FB
akce
otevírací doba

středa   16:00 - 22:00

čajové středy
I gympláci umí psát!

25. 5. 2016 - 19:00

Píšete si doma do šuplíku nebo byste se rádi pochlubili vámi psanými řádky, na které jste pyšní? Zavítejte do čajovny Na Kopečku představit svou tvorbu nebo jen podpořit začínající umělce svou přítomností. Zpříjemněte si středeční večer kávou, horkým čajem a neobyčejnými pracemi nejen studentů rumburského gymnázia.

Psát
ostatní akce

Program není k dispozici.


výstavy

Pokud máte u nás zájem vystavovat, neváhejte nás kontaktovat!!


festiválek malého umění
Festiválek malého uméní

11.6. 2016

Program zde!